2006

Tezer ends 2006:

 Shelby wins No 1 Non Sporting NSW (Dogzonline/Pedigree)

                No 4 Non Sporting in Australia (Dogzonline)  

                    Top Standard Poodle bitch in Australia ( All systems)

                    No 2 in NSW (Pedigree).....All this before she turns 3

 Krystal wins No 1 sheltie bitch in NSW (Dogzonline)

                    No 6 in Australia (Dogzonline)....With limited showing

 

  • 12-Nov-06 Port Stephens AB & O CC INC

  • Krystal wins Best In Group under Ms K Forrester (NT) & Shelby wins Runner Up Best In Group under Mrs Y Van Der Horst (NT))

     
  • 11-Nov-06 Port Stephens AB & O CC INC PM SHOW

  • Shelby win Runner Up Best In Group under Mr W Egan (SA) & Krystal wins bitch cc and RUBOB

  • 11-Nov-06 Port Stephens AB & O CC INC AM SHOW

  • Krystal Win s BOB and gains her GRAND CHAMPIONSHIP under Mr W Rainie (ACT)

    7-Nov-06 Sunbury Kennel Club

    Shelby wins BOB and short listed for the group under Mr J Ganoza (Peru)

    6-Nov-06  Victorian Womens KC

    Shelby  wins Battle of the Ashes (just for BIS winners) under  Mr Peter  Machen (CAN)

    5-Nov-06 County of Cumberland 

    Krystal wins Bitch CC and RUBOB under Mrs H Pedersen (NSW)

    4-Nov-06 Liverpool & Dist ABKC 

    Krystal wins ***Runner up Best In Show*** Group judge was Mrs K Eldred (NSW) and General Specials judge Miss B Warman (NZ) Shelby wins RUBIG under  Mrs S Bownds (NSW)

     

    29-Oct-06-Manly & Dist KC

     Krystal wins Best In Group under Mrs R Thompson (WA) and Shelby wins Runner Up Best In Group under Ms C Walsh (NZ)

    28-Oct-06  Blaxland & Glenbrook RSL Kennel Club

    Krystal wins Bitch CC under Mrs C Roberts (NSW)

    30-Sep-06  Melbourne Royal Show

     Shelby wins Best In Group under Mr Tamas Jakkel ( Hungary)& Kent wins Puppy dog under Mrs J Quiros Kubat (Arg)

    10-Sep-06  Illawarra Collie & Sheltie Club

    Torvill wins ***Minor Puppy In Show*** under Mrs Glenda Henson (USA) & Kent wins the Puppy Dog Class

    9-Sep-06 Newcastle Toy & ABDC (PM show)

    Krystal wins Best In Group &  Kent wins Dog CC and Puppy in Group under Mrs H Beasley (NSW) and ***Puppy In Show***under  Mrs P Thomas (NSW)

    9-Sep-06 Woodland & Childrens Charity show

     Torvill wins Bitch CC RUBOB, Krystal wins ResCC to her daughter under  Mrs M Foord (NSW)

     9 Sep 06 Adelaide Royal Show

    Tyler wins BOB and Group 3 & Shelby wins bitch CC and RUBOB under Mrs Jean Lanning (UK).  

    3-Sep-06 Dalwood International Show

    Torvill wins  Bitch CC Minor In Group under Mr D Thompson (USA)

    In Tassie Velvet wins Puppy in Group under hound specialist Mrs M Davis (QLD) 

    2-Sep-06 Dalwood international Show

     Torvill wins  Minor In Group & 3rd in 6-12months sweeps under Mr Ishiwatari (JPN) Charlie wins dog cc under Mr Kamisato (JPN).

    27-Aug-06 Campbelltown & Dist ABKC

      Shelby wins Best in Group under  Mrs B Hession and ***Runner up Best In Show*** under Mrs B Stepkovich. Torvill has her first show in minor and wins Res CC & Brie wins Bitch CC &RUBOB under Mrs S Crozier (NSW)

    13-Aug-06 Murray Valley KC

    Kent wins Minor in Group under Mr M Landsberg (RSA) 

    6-Aug-06  Sydney Kennel Club

     Shelby  wins  ***BEST EXHIBIT in SHOW***   under Mr D Harrison (RSA) Group & Poodle Specialist  Mr A Bosa (ARG) for General Specials

    29-Jul-06

    Laura's sister Velvet wins BOB and Puppy in Group under whippet specialist Jean Hargraves in Tasmania for owner Georgina Askew

    29-Jul-06 Darwin Royal Show 

      Shelby  wins  ***BEST EXHIBIT In SHOW*** under  Mr J Rowles (NSW). This is very exciting as Tyler won this award two years ago.

    16-Jul-06 Sutherland Shire ABKC inc

    Shelby wins BOB, Open in Group under Poodle specialist Mrs A Courtney (NSW) Kent win Res CC and Torvill wins ***Baby Puppy in Show*** under Mr R Bell (VIC)

    15-Jul-06 Sutherland Shire ABKC In

    Kent wins Res CC and  Minor in Group under Mrs A Courtney (NSW)

    9-Jul-06 - Hawkesbury Kennel Club 

    Shelby wins ***Runner Up Best In Show***  under  Mr J Forbes (NSW), Brie wins Bitch CC and RUBOB & Kent wins Res CC Minor In Group under Mrs H Durrel (NSW)

     8-Jul-06 - Penrith K & O Club inc

    Shelby wins Runner Up Best In Group/Open In Group Under  Non Sporting Specialist  Mr RJ Lucas (NSW)

    30-June-06  Lake Macquarie & Dist ABKC

    Torvill wins 2nd in the 3-6 sweeps and Brie wins Bitch cc RUBOB and Australian Bred in Group under  Mr G Love (NSW).

    18-Jun-06  Gosford City Canine Club

    Shelby wins Best In Group under Non sporting specialist Mr I Miller (NSW)

     Torvill wins Baby  in Group under Mr H Lawrence (NSW) & Brie wins Bitch CC & RUBOB

    17-Jun-06  Tuggerah Lakes K & OC

    Kent wins Minor in Group under  Mr B Marquette (NSW)

     12-Jun-06 Newcastle/Merewether Combined Canine

     Shelby wins Runner Up Best In Group/Open in group at under Non Sporting Specialist  Mr R Findlow (NSW) , Torvill wins Baby puppy in group under working dog specialist Dr B Robertson (NSW) & Kent wins  2nd 6-12 mths sweeps  under  Mr J Hayward (NSW)

     11-Jun-06  Newcastle/Merewether Combined Canine (AM)

    Shelby wins Best In Group at under Non Sporting specialist Mr R Harbin (NSW), Kent wins res CC  under Mr J Lowbridge (NSW) & Torvill wins  Baby puppy in group & 3rd 3-6 mths sweeps  under Mrs H Beasley for sweeps and Mr J Lowbridge (NSW) for group.

     11-Jun-06 Newcastle/Merewether Combined Canine (PM)

    Shelby wins ***Best In Show*** under Mr M Arthur (NSW),Torvill wins Baby puppy in group  under Mrs R Nagle (NSW) & Kent wins Minor In Group

     10-Jun-06 CNCC

    Shelby wins ***Runner Up Best In Show*** at  under Non Sporting specialist Mr T Cartwright for group  & Mr T Pickering for general specials (NSW) 

    4 Jun-06 Wellington & Dist KC  Inc

     Shelby wins ****Best In Show***  under Mr K McCarthy (VIC)

    3-Jun-06 Wellington & Dist KC Inc

    Shelby wins ****Best In Show****  under Poodle Specialist  Ms Cathy Camac (VIC)

     

    28-May-06  Ku-Ring Gai Kennel Club

     Kent wins Minor In Group under Miss B Watt (VIC)

     21-May-06 Ladies Kennel Assoc of NSW 

    Shelby wins RUBIG  under Mr L Wheeler (NSW)

    7-May-06 Morisset & Dist KC 

     Shelby wins Best In Group under Miss J Risk (NSW).

    4-May-2006

    Tezer Raisa Rascal " Witchy" crossed over to the rainbow bridge after a short illness. She was from our first whippet litter bred in 1994.

    29-Apr-06 Royal Bathurst Show

     Shelby wins BOB and Best In Group under Mrs C Redhead (SA) and Consolation to RUBIS under Mr L Heilman (SA). Vivian wins BOB whippet and Kent is the best sheltie baby under Mr Heilman (SA).

    15-Apr-06 Whippet Show

    Charlie won Intermediate dog and opposite Intermediate in Show under Mr Martin Sanders (UK)

     2-Apr-06 Lithgow Dist Kennel Club Inc 

    Shelby wins  RUBIG Open In Group under Mrs J Gotch (NSW) Laura finally goes to a show and wins Minor Puppy In Group under Mrs B Stepkovich (NSW) Kent wins Baby in breed both days at Lithgow under Mrs P Davis (NSW) and Mr A Reid (VIC) 

    26-Feb-06  Hawksbury Kennel Club 

    Shelby wins  Runner Up Best In Group under Non sporting specialist Mr B Santas (NSW)

    25-Feb-06 Cessnock Ag 

    Shelby wins Best In Group under Mrs H Pedersen (NSW)

     

    2005

    5-Nov-05  Port Stephens KC 

    Shelby wins BOB,Intermediate In Group under Mrs G Cook (VIC) and Intermediate In Show under Mrs S Rickard (VIC)

    23-Oct-05 Manly & DK & DTC Inc 

    Shelby wins **Runner Up Best In Show** & Intermediate In Show under
    Ms C Peren (QLD) group & Mrs A Bowe(NSW) General Specials

    22-Oct-05 Blaxland Glenbrook RSL CK & TC Inc

     Shelby wins **Runner Up Best In Show** & Intermediate In Show under Mr D Bowe(NSW) group & Ms C Peren(QLD) General Specials 

    16-Oct-05  Southern Highlands & DKC 

     Tyler wins BOB and Shelby wins  RUBOB Intermediate in group under Mrs M Cochrane (WA)

    15-Oct-05 Southern Highlands & DKC 

    Shelby wins BOB RUBIG Intermediate in Group  and Tyler  wins RUBOB under Mrs G Goller (QLD)

    18-September-05 Blacktown Kennel & TC Inc 

    Shelby wins BOB Intermediate in Group under Ms C Byrnes-Suchy (NSW)

    17-Sep-05 Hunter Kennel Club Inc 

     Shelby wins BOB Intermediate In Group  under Miss M Hoy (NSW)

    16-September-05 Hunter Kennel Club Inc

     Shelby wins BOB, Intermediate In Group under Mr G Kill (QLD).

    6-September 2005- Adelaide Royal Show

     Ally Wins BOB under Mr Fred Peddie (CAN)   

    5 -September 2005 - Adelaide Royal Show

     Tyler wins a hotly contested BOB under Poodle Specialist Mrs Claire Coxall (UK) Tiopepi Poodles   

     

     

    27 & 28-August 2005- Dalwood International Weekend

     Charlie wins BOB on Saturday under Mrs G Mitcham Geringer (USA) and Dog CC on Sunday under Ms N Riggsbee (USA) 

    Judge(s) : Ms N Riggsbee (USA).

    23-August 2005 - 7th Poodle National  

     Shelby wins bitch cc under breed specialist Miss K SILLITO-BEALE (UK) Malibu Poodles. This gives Shelby her TITLE  

     21-August 2005- Campbelltown & Dist  ABKC

    Vivian wins BOB and  Open in group under Ms L Harwood (VIC)  

     20 August 2005- Norwest Canine Association INC

     Krystal wins Best In group and Australian Bred In Show under Mrs Y Sydenham-Clark (VIC).

    14-August 2005  Nowra District Kennel Club

     Tyler wins Best in Group under Mrs S Bownds (NSW) and ***Runner Up Best In Show*** under Mrs J Gotch (NSW).

    7-August 2005  Bulli & Dist Kennel Club

     Shelby win BOB Junior In Group under  Ms E Davidson (NSW).

     

    24-July 2005  Brisbane Water Legacy

     Tyler wins Best In Group & Shelby wins Bitch CC,RUBOB under  Mrs T Mc Neil (NSW).

     23-July 2005 T & G Dog Club 

    Shelby wins BCC RUBOB under Mr R Bennetts (VIC).

    16-July -05  Sutherland Shire ABKC

    Krystal  wins BOB under Sheltie Specialist MS V Royston (NSW), Vivian wins Res CC under Ms E Smith (VIC) 

    2-July-05 Penrith Kennel & OC Inc

    Tyler wins Best In Group under  Mr K Percival (NSW), Shelby wins BCC and RUBOB

    19-June-05 Parramatta & Dist Kennel Club

    Vivian wins BOB and Runner Up Best In Group under Mrs Van Der Horst (NT)

     13-Jun-05  Wollongong & Dist Kennel Club     

    Shelby wins BOB Junior In Group under Mr R.F Marshall (NSW) & Junior In Show under Poodle Specialist Mr J Hayward (NSW)

    8-May -05 Northern ABKC

    Tyler wins Best In Group under Mrs M Curk (NSW) and **Best In Show** under Mr RF Marshall (NSW)

     7-May-05 Northern Collie & Shetland Sheepdog Club

    Bailey wins Baby In Show under Mr E Doyle (NSW)

     7-May-05 Newcatle & Northern Dist

    Tyler wins Best In Group under Mrs S Bownds (NSW)

    Vivian wins BOB and intermediate in group under Mrs S Bownds (NSW)

     6-May-05  Northern ABKC

    Brittany won bitch CC under Mrs H Durrel (NSW)

    Carly wins BOB and gains her title under whippet specialist Mrs AEE Curran (NSW)

    10 -April -05  Liverpool & Dist KC

    Tyler wins Best In Group and **Runner Up Best In Show** under Mrs. G Cook (Vic)

    8-April-05  Hawkesbury Dist Ag Assoc

    Tyler wins Runner up Best In Group under Mr. B Santos (NSW)

    Brie wins Res CC and RUBOB under Ms. J Ford (NSW)

    Bailey wins Baby In Breed at all 3 show he was shown at over the Easter Weekend and Baby in Group under Mr W. Ranie (NSW)

    25-Mar-05 Whippet Club of NSW

    Charlie wins ResCC and Intermediate in SHOW under Mr Ake Cronander (Sweden)

    23-Mar-05 Sydney Royal Show

    Tyler wins DogCC,RUBOB under Mr.R.Podesta (Chile) Poodle Specialist

    19-Mar-05 Sydney Royal Show

    Charlie wins Dog CC,RUBOB under Mr K. Johannsen (Sweden)

    5-Mar-05 Novocatrian Ladies Assoc

    Shelby wins Bitch CC,RUBOB and Junior in Group under Mr. H. Gent (NSW)and at the 2nd Show she wins BOB and Runner Up to Best in Group under Mrs G. Lesh (NSW). Vivian is shown at the 2nd show only to win BOB and short listed for the group under hound Specialist Mrs. C.Khoury (NSW). Maggie wins Baby in Group at the 1st show under Mrs. P. Hartwell (NSW) and 2nd in Sweepstakes under Mr. P.Warby (NSW) and Baby in Group under Mr.K. Percival (NSW) at the 2nd show

    26-Feb-05 Medowie KC

    Shelby wins Bitch CC and Junior in Group under Mr. R. Marshall (NSW)

    13-Feb-05 RNSWCC Fundraising Show

    Shelby wins RUBOB to Tyler  and Puppy in Group under Mrs S. Crozier (NSW)

    29-1-05Norwest Canine Club

     Vivian wins Bitch CC and RUBOB and is now "Australian Champion Tezer Mad About You". under Mrs R Preece-Harvey (NSW)

     

    Tyler  finishes 2004 as the top Standard Poodle in NSW Oz Dog & Pedigree and the top Non Sporting NSW pedigree.

    2004

     

    20-Nov-04 Spring Fair Classic 

    Vivian wins BOB over 46 whippets under hound specialist Mr Kresten Scheel ( Denmark) at the and now is only a few points short of her title

    19-Nov-2004 Illawarra Collie & Shetland Sheepdog Club

    Willow wins BitchCC and RUBOB and Australian Bred in SHOW Krystal wins ResCC at same show under breed specialist Mrs Birte Scheel (Denmark)

    Sighthound And Greyhound Association

    Charlie wins BOB at under whippet specialist Mrs Jarman (RSA)
     

    14-Nov-04  Maitland & Dist ABKC 

    Carly wins BOB ,Junior in Group/Junior in SHOW under whippet specialist Mrs R.Collicut & Mr T. Collicut (Tas) and now needs one CC for her Title

    Tyler wins RUBIG, Intermediate in Group under Mr J.Thompson (Vic)

     

    13-Nov-04 Maitland & Dist KC

    Tyler wins RUBIG, Intermediate in Group/Intermediate in SHOW under NonSporting specialist Mrs R.Collicut (Tas) & Mr J Thompson (Vic)

     

    02 Nov 04 Sunbury Canine Club Inc

    Ally wins BOB under Mr L Fernando Ribas Silva (BRA) and is run in the last 3 for group. 

    31-OCT 04 Victorian Working Dog Club

    Ally wins BOB under Mrs M Canestrini (USA) and ***BEST IN SHOW*** under working dog specialist Mr M Doherty (CAN). Congratulations to Nicky and Ally on a fantastic win.

    30-Oct-04 Newcastle & Merewether

    Tyler wins   Best In Group under Mr R Findlow (NSW)

    30-Oct-04 Newcastle & Northern Dist 

    Krystal wins Best In Group under Mr P Warby (NSW)

    30-Oct-04 Newcastle & Northern Dist

    Vivian wins BOB under hound specialist Mrs R Campbell (NSW).
     
  • 23-Oct-04  Royal Hobart Show

  • Tyler wins Intermediate In Show  under Mr P Chattergee (IND)

  •  

  • 22-Oct-04 Royal Hobart Show

  • Tyler wins Runner Up Best In Group under Mr J Ireland (CAN))
  •  
  • 17-Oct-04  Forbes Eugowra Dist KC

    Tyler wins Best In Group at  under  Mr W O'Heihir (VIC)

     16-Oct-04 Forbes Eugowra Dist KC 

  •  

  • Tyler wins Best In Group under Mr K McCarthy (VIC) and onto  Runner Up Best In Show  under Mr J Thompson (VIC). 

  • 2-Oct-04  Whippet Club Of NSW

    Charlie wins Junior In SHOW  under Whippet specialist Mr Thomas Munch - Flic Flac whippets Germany.

     

    Sunday 19-Sept-04  1st Australian Whippet National

     Charlie wins 1st in  junior dog under Magnus Haagstead (Sweden) Signum whippets and then onto  Junior in SHOW Under Mary Lowe (UK) Nimrodel whippets. "Congratulations' to Charlie's co owner and handler Lisa Barrenger.

    Saturday 18-Sep-04 1st Australian Whippet National

    Charlie wins the Futurity sweepstakes under whippet specialists 

    12-Sep-04  Non Sporting Dog Club Of NSW 

    Tyler wins Runner Up Best In Show  under Mrs S Burnside (NZ) & Mr C Jefferies (NZ)

    11-Sep-04  Illawarra Collie &Shetland Sheepdog Club

    Brittany wins Junior In Show  under Mrs Mary Wells (USA)

    5-Sep-04  ACT Junior Kennel Club

    Charlie wins Best In Group  Judge was Mrs L Buckley (ACT).

     29-Aug-04 Dalwood International

     
    Charlie wins a 25pt BOB  and again is short listed for the group under  Mr Roberto Velez-Pico (Puerto Rico) 

    28-Aug-04 Dalwood International

    Tyler wins Best In Group Judge  Dr Leif Ragnar Hjorth (NWY)
     Charlie wins a 23pt  BOB and gains his Australian Title under Mrs M Martorella (USA) and is short listed for the group 
     Congratulations Lisa Barrenger  Charlie beat his sisters to be first across the line!!!!Vivian wins Res CC

    24-Aug-04 Campbelltown & Dist Kennel Club

    Pepper wins BOB & Intermediate in Group under Mrs V Tapp (SA), Vivian wins BitchCC and RUBOB under Mr Dickens (SA)

    21-Aug-04 Norwest Kennel Club

    Tyler wins BOB & Intermediate in Group under Mr K Hammond (Tas), Vivian wins BOB under Mr M Chave (Qld), Carly wins RUBOB

    15-Aug-04 Norwa Dist Kennel Club

    Tyler wins BOB under Mr D Bowe (NSW), Best in Group under Mr B Daley (NSW) and finally Runner Up Best Exhibit in Show under Mrs A Bowe (NSW) Tyler also becomes a GRAND CHAMPION!!!!!!! We believe the youngest in the breed. Carly wins BOB and Junior in Group and Vivian RUBOB to her sister

    14-Aug-04 Liverpool & Dist Kennel Club

    Tyler wins runner up Best In Group and intermediate In Group under Mrs R Bacich (NSW)

    8-Aug-04 Mudgee & Dist K&OC

    Tyler wins Best In Group under Mr E Doyle (NSW), Carly wins bitchCC RUBOB and Junior in Group under Mrs A. Spanwick (NSW)

    7-Aug-04 Mudgee& Dist K&OC

    Tyler wins Best in Group under Mrs A.Spanswick (NSW) and Intermediate in SHOW under Mr E.Doyle (NSW) Carly wins Junior in Group under Mr E.Doyle (NSW)

       1-Aug-04 The Sydney Kennel Club

     Tyler wins Best in Group under Mrs D Anderson (Nor)

    25-Jul-04 Brisbane Waters Legacy

    Tyler wins Runner Up Best in Group under Ms D. Cuthbert (SA)

    24-Jul-04 Darwin Royal Show

    Tyler wins the ultimate ****BEST IN SHOW****  under Ms G. Acreman (Vic)

    11-Jul-04 Sutherland Shire KC

    Vivian wins BOB under Mrs. S Patterson (NSW)

    3-Jul-04 Penrith K&OC

    Pepper wins BOB under Mrs P Scales (NSW). Krystal wins BitchCC & RUBOB under Mr K McMillan (NSW

    27-Jun-04 Blaxland Glenbrook KC

    Carly wins BOB and Puppy in Group, Vivian wins RUBOB under Mrs S. Smith (NSW)

    26-Jun-04 Lake Macquarie KC

    Carly wins BitchCC RUBOB and Puppy in Group under Mr K Chapman (QLD) and Puppy in SHOW under Mrs B Hyde (NZ). Pepper wins BOB under Mr S Munton (Tas)

    23-May-04 Ku Ring Gai KC

    Tyler wins Best In Group under Mrs B. Stepovitch (NSW) and Intermediate In SHOW under Mrs E Benson (NSW)

    23-May-04 Ku Ring Gai KC

    Tyler wins Best in Group & Runner Up Best Exhibit in SHOW under Mrs M Cochrane (WA). Carly wins ResCC and Puppy in Group under Mrs S. Brackman (NSW)

    9-May-04 Northern ABKC

    Tyler wins Best In Group under Non Sporting specialist Dr M Van Der Weg (NSW)

    8-May-04 Newcastle & Northern Dist

    Tyler wins Best in Group under Miss E. Emery and Intermediate in SHOW under Misss E Davies (NSW).Carly wins ResCC and RUBOB and Puppy in Group under Mr P Nordstorm (NSW)

     

    25-Apr-04 Bulli & Dist KC

    Tyler wins Intermediate in Group under Mr A Reid (SA) and In SHOW under Mr E Soti (SA). Carly wins RUBOB and Puppy in Group under hound specialist Mr E Soti (SA0

    23-Apr-04 Hawkesbury KC

    Tyler wins Best in Group under Mrs K Eldred (NSW) and Intermediate in SHOW under Miss B Daines (NSW). Carly BOB under whippet specialist Miss B Daines (NSW)

    18-Apr-04 Non Sporting Dog Club of NSW

    Tyler wins BOB and Intermediate in SHOW under Mr T Collicut (TAS)

    28-Mar-04 Lithgow & Dist KC

    Tyler wins Best in Group under Miss S Rose (NSW)

    27-Mar-04 Camden Show Society

    Tyler wins Runner Up in Group under Miss C Baker (NSW). Carly wins ResCC, Vivian wins Puppy in Group under Mrs J Kirin (ACT) and Puppy in SHOW under Mr J Rowles (NSW)

    14-Mar-04 Lake Dist Canine Club

    Tyler wins Best in Group under Mrs R Olifent-Brace (VIC). Willow won BOB and gains her title and Brittany goes Minor in Group under Mr J Comerford (NSW) and Minor in SHOW under MR G Love (NSW)

    13-Mar-04 Lake Dist Canine Club

    Tyler wins runner Up in Group under Mr M Arthur (NSW). Carly wins RUBOB and Minor Puppy in Group under Whippet specialist Mr G Love (NSW). Willow wins BitchCC and  Brittany ResCC under Mr Woodrow (QLD)

     

    28-Feb-04 Cessnock & Dist Ag & H Soc

    Tyler wins Best in Group under Mrs H Pederson (NSW). Carly wins BOB and puppy in Group under Mrs H Pederson (NSW)

    22-Feb-04  Hawksbury KC

    Carly wins BOB under Miss E Davies (NSW) and Vivian goes RUBOB

    14-Feb-04 Crookwell Ag & H Soc

    Tyler wins Best in Group under Mrs J Gotch (NSW). Vivian wins BitchCC & RUBOB under Mrs D. Fenton (NSW)

    10-Jan-04 Penrith K&OC

    Tyler wins BOB, Intermediate in Group under Mrs S Gartner (NSW) & Intermediate in SHOW under Mr W Stevenson (NSW)

    4-Jan-04 Manly & Dist KC

    Tyler wins Runner Up In Group under Non Sporting Specialist Mrs S Edmunds (NSW)


     

    Home